Menu
Polska

O tym jak wykąpaliśmy się w piwie w Zakopanem

Piwne Spa w Zakopanem było Ziemią Obiecaną po przejściu 40 kilometrów w ciągu 2 dni po górach. Kąpiel z bąbelkami, masaż i nielimitowana ilość piwa to idealnym zakończenie aktywnego weekendu. Tym bardziej że nie zdarza nam się korzystać z takich dobroci 🙂

 

Day Spa dla dwojga: Kąpiel VIP + Masaż Częściowy

W Piwnym Spa niekoniecznie trzeba kąpać się w piwie. Do wyboru jest jeszcze kąpiel w winie lub kozim mleku. Postawiliśmy na piwo, chociaż najchętniej wypróbowałabym wszystkiego po trochu.

 

Sauna na podczerwień

Na początku zostaliśmy zaproszeni do sauny na podczerwień. Nie jestem fanką łaźni parowych, ale postanowiłam spróbować. Na 15 minut zamknęłam się w 60-stopniowym upale w małej kabinie. Miałam trochę obawy, że to jest „nie na moje zdrowie”, ale było bardzo przyjemnie. Przyznaję, że miałabym problem wytrzymać w saunie dłużej niż kwadrans, ale było to ciekawe doświadczenie. Warto się przełamywać 🙂 W razie czego zawsze możecie wyjść z sauny i odpocząć na leżaku.

Drewniana beczka

Następnie udaliśmy się do bardzo klimatycznej sali – przygaszone światło, trochę marmuru, zapach słomy i drewniana beczka wypełniona bąbelkami, w którym odbyła się nasza kąpiel. W takich miejscach mogę odpoczywać 🙂 Drewniane jacuzzi wypełnione było specjalnym piwnym ekstraktem, który nie zawiera alkoholu. Na początku myślałam, że jest to kąpiel w zwykłym piwie z jakimiś dodatkami, a tu kąpaliśmy się w specjalnym, złotym napoju.

Nielimitowana ilość piwa

Mieliśmy zapewnioną nieograniczoną degustację piwa. Dwa kufle i beczka znajdowały się tuż przy „wannie”. Kolejna porcja czekała na nas w lodówce. Do degustacji oferowane są różne marki piwa, my akurat trafiliśmy na Budweisera. Do lodówki zapomnieliśmy zajrzeć:) Z drugiej strony nie było potrzeby, ponieważ ciężko opróżnić całą beczkę piwa.

Kąpiel w piwie

Kąpiel trwała 30 minut. Moim zdaniem za krótko. Godzina byłaby idealna 🙂 Tym bardziej że przyjemnie się siedziało, piło piwo i z każdą minutą czułam, jak moje ciało odpoczywa po górskiej wędrówce. Zawsze można dłużej posiedzieć „w bąbelkach”, kiedy druga osoba będzie na masażu. Jak już nacieszycie się kąpielą w piwie, możecie położyć się na słomianym łożu.

Kiedy jedna osoba z pary wyleguje się na słomianym łożu lub zażywa kąpieli w piwie, druga udaje się na 20-minutowy, częściowy masaż.

Masaż częściowy

Już widok pokoju do masażu sprawia, że człowiek zaczyna odpoczywać. Mam na myśli przyjemny zapach olejku unoszącego się w powietrzu, cichą, relaksacyjną muzyka w tle i przygaszone światło. Masaż był przyjemny i zbawienny po weekendowym marszu z plecakiem. Następnie wróciłam do wanny z bąbelkami, a seans w spa zakończyłam na słomianym łożu. Trzy godziny zleciały bardzo szybko, ale było to różnorodny i relaksujący czas 🙂 Lubię próbować nowych rzeczy, a to był dobry eksperyment.

Kąpiel w piwie – właściwości lecznicze

Kąpiel w piwie wyrównuje PH skóry, oczyszcza pory, ujędrnia ciało, przyspiesza metabolizm oraz dostarcza witaminę B, proteiny, minerały i aminokwasy. Co ciekawe seans w piwie leczy atopowe zapalenie skóry.

Kąpiel piwna ma także działanie antydepresyjne i uspokajające. Nie tylko zmniejsza stres, ale i podnosi życiową energię. Nawet pół godziny relaksu w piwie (nie mam na myśli picia:)) sprawi, że Wasze mięśnie będą rozluźnione, a ciało zregenerowane.

Kąpiel w „procentach” oddziałuje także na stan zdrowia – poprawia krążenie krwi, usuwa toksyny, likwiduje podrażnienia skórne oraz obniża ciśnienie krwi.

Nie spodziewałam się, że kąpiel w złotym trunku ma aż tak zbawienny wpływ na cały organizm. W Spa można zakupić także piwne kosmetyki. Teraz żałuję, że o tym wcześniej nie pomyśleliśmy. Ceny były przystępne, biorąc pod uwagę bogate właściwości ekstraktu.

Praktycznie:

W pakiecie dostępne są ręczniki, szlafroki, jednorazowe stroje kąpielowe, klapki i gumki do włosów. Z tej ostatniej możliwości najbardziej byłam zadowolona.

My skorzystaliśmy z pakietu VIP dla dwojga. Szczegółowe informacje na temat zestawów i pojedynczych masaży znajdziecie na tej stronie.

Po kąpieli możecie prowadzić samochód, o ile podczas zabiegu nie spożywaliście piwa lub wina. Kąpiel sporządzona jest z ekstraktu z piwa kąpielowego i nie zawiera procentów.

Jedną z większych zalet Piwnego Spa w Zakopanem jest miła obsługa. Wiem, że to brzmi banalnie, ale nie wszędzie przyjazne traktowanie Klienta jest normą.

W Piwnym Spa możecie zorganizować wieczór panieński czy wyjazd integracyjny. Na stronie głównej obiektu znajdziecie informacje o grupowych rezerwacjach.

Jeżeli macie dodatkowe pytania, piszcie:)