Menu
Praktyczne porady

TravelPost – blablacar dla przesyłek pocztowych

Z przesyłkami międzynarodowymi przynajmniej dwa razy miałam problem. Dwa lata temu w USA chciałam pozbyć się mojego bagażu, aby wielka walizka już mi nie towarzyszyła podczas dalszej podróży. Wysyłka kurierem była tak droga i wolna, że już wolałam mieć ten zbędny balast mojego wzrostu ze sobą. Ciężka walizka zawsze jest moim ograniczeniem w trakcie podróży. Zdecydowanie wolę mieć ze sobą tylko bagaż podręczny i to plecak, ale nie zawsze się da. Ale to nie koniec.W minione święta chciałam wysłać do USA prezenty dla swoich kuzynek. Pani na poczcie powiedziała, że w ciągu tygodnia, może dwóch paczka dojdzie do Chicago. Cóż, doleciała lub dopłynęła, ale po jakimś miesiącu, albo i później. Było już po świętach. Cały mój pomysł z listami od Mikołaja trochę się przeterminował. Z tego względu już nawet nie planowałam nic wysyłać 🙂 Ale teraz pojawiła się nowa opcja na rynku…

Co to jest TravelPost?

TravelPost to międzynarodowy startup, aplikacja mobilna na Androida, IOS, która funkcjonuje na zasadzie blablacar dla przesyłek pocztowych. Zamysłem jest międzynarodowy transport przesyłek osobistych. Dwoje użytkowników serwisu – wysyłający i podróżnik dogadują się do terminu i kosztu przesyłki. Zamiast korzystać z drogich i często powolnych usług kurierskich, warto skorzystać z aplikacji i znaleźć podróżnika, który szybciej dostarczy paczkę. Co najważniejsze, cena będzie niższa niż ta u kuriera. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić się rolami i samemu dostarczać paczki przy okazji podróży.

Jak to działa krok po kroku? TravelPost – blablacar dla przesyłek pocztowych

 

Pobierz aplikację i zarejestruj się w TravelPost

 

Rejestracja trwa niecałe 2 minuty. Po tym czasie macie dostęp do listy przesyłek, które możecie pomóc dostarczyć. Po kliknięciu w wybraną paczkę macie informację skąd, dokąd ma być dostarczona przesyłka oraz jej szczegóły.

Zamawiający musi zaznaczyć, czy zmieści się ona w walizkę, czy jest to koperta i jaka jest waga opakowania. Wystarczy tylko kliknąć „pomóż dostarczyć”, i zaznaczyć trasę oraz daty i godziny wyjazdu i przyjazdu. Najczęściej w komentarzach jest napisane, czy to są ubrania, walizki, jedzenie czy nawet telewizor. Jest nawet opcja zwierzęta czy prośba o kupno wybranej rzeczy.

My z kolei musimy podać środek transportu, jakim będziemy przewozić bagaż (samolot, samochód, bus, ciężarówka). Do tego zaznaczamy, w co musi zmieścić się przesyłka tj. plecak, walizka, bagażnik, pojemnik oraz przybliżoną wagę bagażu. Na sam koniec może dodać komentarz, czy dopisać informację, które mogą się przydać nadawcy.

Poproś o dostarczenie

Dzięki aplikacji TravelPost możecie dostarczać przesyłki oraz prosić innych podróżnych o dowóz bagażu, listu w wybrane miejsce. Wystarczy wejść w zakładkę „trasy”, wybrać kierowcę oraz lokalizację, a następnie kliknąć „poproś o dostarczenie”. Na sam koniec wystarczy zaznaczyć trasę, termin dostarczenia oraz wpisać szczegóły przesyłki (waga, w co się zmieści oraz co to za paczka). Następnie możemy opisać swoją przesyłkę, wysłać zdjęcie i utworzyć zlecenie.

Przy następnej podróży opublikuję swoją trasę i sama pomogę komuś dostarczyć przesyłkę, co szczególnie może być pomocne podczas wyjazdu do USA. A co Wy myślicie o nowym sposobie dostarczania przesyłek krajowych i międzynarodowych?