Menu
Bez kategorii

Dlaczego Las Vegas nazywane jest „miastem grzechu”?

Las Vegas nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość z nas wie, że Las Vegas to stolica hazardu, dobrej zabawy i luksusowych hoteli. Vegas to światowa stolica kasyn. To właśnie tutaj znajdziecie najbardziej luksusowe zakłady hazardowe na świecie, które przyciągają około 40 milionów turystów rocznie. My również chcieliśmy doświadczyć fenomenu Miasta Grzechu, więc na naszej trasie nie mogło zabraknąć Vegas.

Dlaczego Las Vegas jest Miastem Grzechu?

Las Vegas znajduje się w stanie Nevada, na środku pustyni Mojave. Na początku XX wieku przez Las Vegas poprowadzono linię kolejową. Kiedy władze USA zakazały hazardu w całym kraju, zdecydowały się skoncentrować go w jednym mieście i wybrały do ​​tego Las Vegas. Centrum hazardowe nabrało nowoczesnego wyglądu w latach 50-tych. Pierwszym dużym kasynem był kompleks Paradise, w skład którego wchodził również hotel.

Zwróćcie uwagę, że po zmroku Las Vegas się zmienia. Jeśli za dnia wydaje się zwykłym dużym miastem, pozbawionym duszy, to nocą ożywa. Dlatego właśnie koniecznie zostańcie przynajmniej jedną noc w Vegas, aby poczuć klimat Miasta Grzechu. Liczne restauracje, bary, kawiarnie, kasyna, kompleksy rozrywkowe otwarte są do rana.

Las Vegas

Miasto liczy 600 tysięcy mieszkańców. Około 50 milionów turystów odwiedza rocznie Las Vegas. Fakt, że w mieście, jedynym w kraju, zachęca się do uprawiania hazardu, a życie w nim budzi się o zmroku, nadało mu nazwę „Miastem Grzechów”. Miasto leży na płaskim pustynnym terenie, które jest otoczone górami skalistymi. Pewnie domyślacie się, że latem jest tam bardzo gorąco, ale po zmroku temperatura jest już znośna.

Las Vegas

Podczas zwiedzania Las Vegas, nie trzeba od razu pozbywać się oszczędności. Już sama wizyta w kasynach jest atrakcją, ponieważ można poczuć się jak w filmie i spróbować swoich sił w niektórych grach. Pamiętajcie, że trzeba mieć ukończone 21 lat, aby wejść do kasyna. Warto wiedzieć, że przeciętny turysta w kasynie zostawia około 447 dolarów. Odnieśliśmy wrażenie, że w tym mieście prawie nie ma zakazów (prócz tego, że trzeba mieć  21 lat). Drinki sprzedają niemal na każdym rogu, na ulicy można pić alkohol, nawet w kasynach można palić i oczywiście uprawiać hazard. Zanim wejdziecie do recepcji w hotelu, prawdopodobnie najpierw przejdziecie przez kasyno.

Las Vegas

Las Vegas i kasyna online

Słynne miasto jest stolicą światowej turystyki hazardowej. Nie każdego gracza stać na życie w Las Vegas. Ale będąc tam raz, na zawsze zapamięta ekscytującą atmosferę miejskich kasyn, nocnego życia i po prostu fajnej atmosfery. Grając w kasynie online przedstawionych na stronie internetowej, gracz chce doświadczyć podobnych uczuć – emocji, ekscytujących ekstremalnych i niesamowitych możliwości:

• przemysł kasyn online nie pozostaje w tyle i opracował specjalny program, który naśladuje atmosferę kasyn w Las Vegas. Jest odpowiedni dla graczy, którzy odwiedzili Sin City i tych, którzy nigdy nie odczuli tych emocji;
• również kasyna online oferują automaty wideo, w rozwoju których wykorzystuje się nowoczesne technologie, tworząc efektowny design. Są to klasyczne i nowe automaty do gier, karciane gry planszowe. Istnieją również automaty z progresywnymi jackpotami. Niektóre kasyna online oferują sekcję na żywo – gry z prawdziwymi krupierami.
• Transmisja ze studiów naśladujących najlepsze kasyna w Las Vegas. Przebieg gry jest kontrolowany przez prawdziwego krupiera. Komunikuje się z graczami, ogłasza początek i koniec rundy. Gracze mogą również komunikować się ze sobą. Sekcja na żywo sprawia wrażenie prawdziwego kasyna online.

Las Vegas

Kasyna online oferują specjalne programy, które naśladują znane na całym świecie place zabaw na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Przyczynia się do tego również sekcja na żywo.

Las Vegas to także miasto ślubów i rozwodów. Szybko można załatwić niezbędne formalności i wziąć ślub w jednej z „kaplic”.  Obecnie dostępne są nawet śluby typu Drive Thru, czyli podjeżdżacie do okienka i nawet nie wychodząc z auta, bierzecie ślub w kilka minut.

Wróciłabym jeszcze do Las Vegas na jeden dzień, aby zobaczyć pozostałe atrakcje, na które nie starczyło nam czasu i może zagrać w ruletkę.

Zwiedzanie Las Vegas – krótki przewodnik po „Mieście Grzechu”

Las Vegas