Menu
Georgia / Śladami filmów / USA

Zwiedzanie Atlanty w USA śladami serialu „Stranger Things”

Akcja serialu „Stranger Things” dzieje się w latach 80. w fikcyjnym miasteczku Hawkins w stanie Indiana. Pewnej nocy w tajemniczych okolicznościach znika 12-letni Will. Dzień później jego przyjaciele – Dustin, Mike i Lucas poznają w lesie dziewczynkę, która przedstawiła się jako Jedenastka. Jako że miała nadprzyrodzone zdolności, można było pomyśleć, że ma wiedzę na temat tego, co zdarzyło się z Willem. Dziewczyna uciekła z laboratorium i teraz ktoś próbuje ją znaleźć. Znajduje schronienie w piwnicy u Mike i jak się okazało może kontaktować się z Willem za pomocą walkie-talkie. Do Hawkins doszły słuchy, że z tajnej placówki uciekło stworzenie, które porwało chłopca.

niestety niektóre zdjęcia mi zginęły, więc wpisałam tylko adresy

Zwiedzanie Atlanty w USA śladami serialu „Stranger Things”

Serial „Stranger Things” kręcili głównie w okolicach Atlanty w stanie Georgia. Zwiedzanie śladami filmów i seriali zawsze jest wysoko na naszej liście priorytetów. Lubimy na żywo oglądać miejsca, które znamy tylko z ekranów telewizora. Kiedyś wydawało mi się to niemożliwe, żeby zobaczyć dom Waltera White’a z „Breaking Bad” czy mieszkanie Carrie z „Seksu w wielkim mieście”. Podobnie Teraz przyszedł czas na „Stranger Things” 🙂 Zaglądaliśmy do kultowych miejsc z serialu, widzieliśmy salon gier, w którym chłopaki poznali Mad Max – w obecnych czasach pewnie spotkaliby się w kasynie online. Na pewno zostało jeszcze wiele miejsc, które chcielibyśmy odkryć, ale to pewnie dopiero po premierze nowego sezonu.

objechaliśmy słynne centrum miasta Hawkins i wiele więcej. Zapraszam!

Jackson – charakterystyczne miasteczko w „Stranger Things”

Sercem Hawkins jest Jackson, czyli miasteczko położone na południowy wschód od Atlanty. Już po wjeździe do Jackson poczujecie klimat serialu „Stranger Things”. Jest taki jeden charakterystyczny budynek, który kojarzy mi się ze scenami z filmu, kiedy chłopaki przejeżdżali na rowerach przez centrum miasta (2nd Street, Jackson).

W tym miasteczku możecie zobaczyć General Store Melvalda, gdzie pracowała Joye (Jackson Drug, 4 2nd Street, Jackson). W miejscu biblioteki publicznej (Butts County Probate Court, Jackson) szeryf Hopper prowadził śledztwo w sprawie zaginięcia Willa. W trzecim sezonie mogliśmy zobaczyć budynek, w którym Nancy pracowała jako dziennikarka w The Hawkins Post. Przy North Oak Street w Jackson znajdziecie bar, w którym Joyce i Jonathan’s walczyli w Chapter Four.

W jakich miejscach kręcono serial „Stranger Things”?

Biblioteka w Hawkins
98 3rd St, Jackson, GA 30233

Hawkins Middle School i Hawkins High School
109 South Lee Street, Stockbridge
Szkoła, do której chodzili główni bohaterowie. Często pojawiała się we wszystkich sezonach. Jej okolice wyglądają tak samo mrocznie, jak w serialu.

Dom Steve’a Harringtona
8253 Carlton Road, Riverdale, 30296
Dom Steve Harrington, w którym Barb została wciągnięta przez „potwora”.

Dom Państwa Ives
422 Lees Lake Road, Fayetteville, 30214
Dom Terry i Becky Ives, czyli ciotki i matki Jedenastki. Joyce i Hopper dowiadują się od Ives o projekcie „MKUltra”, podczas którego matkom są odbierane dzieci tuż po urodzeniu. Becky powiedziała, że jej córka Jane została porwana przez doktora Brennera.

Dom Willa, Joyce i Jonathana
149 Coastline Rd, Fayetteville
Dom rodziny Byers znajduje się 35 minut od Atlanty. To właśnie w tym domu Joyce – matka Willa odkrywa, że może porozumiewać z nim za pomocą sprzętów elektronicznych.

Cmentarz Bethany
Bethany Cemetery, Fayetteville, 30214
W tym miejscu odbył się pogrzeb Willa w pierwszym sezonie. Podczas pogrzebu pan Clarke wyjaśnia chłopakom, czym są zakłócenia w czasoprzestrzeni. To właśnie one mają doprowadzić do otwarcia „drzwi” między wymiarami.

Komisariat Policji w Hawkins
45 Pray Street, Douglasville
Jest to niewielki budynek w miejscowości Douglasville, w której odgrywa się akcja serialu. Bardzo charakterystyczny punkt w miasteczku 😉

Dom Dustina
2886 Piney Wood Drive, East Point, 30344
Dom Dustina Hendersona i strefa zero dla Demogorgona.

Dom Państwa Hollands
2980 Piney Wood Drive, East Point, 30344
Dom rodzinny Barb. Fabuła Stranger Things w pierwszym sezonie skupiała się na Willu, ale Barb spotkało to samo, co głównego bohatera. Najlepsza przyjaciółka Nancy znika w trakcie imprezy u Steve’a. Porwana przez Demogorgona nie przeżywa tego spotkania. Nancy i Steve spotkali się z rodzicami Barb, którzy opowiadali, że wydali wszystkie pieniądze na poszukiwanie zaginionej córki.

Dom Państwa Sinclair
2550 Piney Wood Lane, East Point, 30344
Dom Lucas’a i Erica Sinclair.

Dom Mike’a i Nancy Wheeler
2530 Piney Wood Lane, East Point, 30344

Benny’s Burgers
Tiffany’s Kitchen
7413 Lee Road, Lithia Springs, 30122
Restauracja, do której przyszła Jedenastka po ucieczce z laboratorium.

Hawkins Town Hall
The former East Point City Hall building
2777 East Point Street, East Point, 30344
Siedziba ratusza w Hawkins, gdzie Hopper i burmistrz Kline się pobili.

Hawkins Community Pool
South Bend Pool
2000 Lakewood Avenue Southeast, Atlanta, 30315
Basen w Hawkins, w którym Billy pracował jako ratownik wodny.

To tylko kilka lokalizacji ze „Stranger Things”, ale w okolicach Atlanty w USA znajdziecie więcej miejscówek z serialu. Na pewno zwiedzanie śladami filmów pozwala nam odkrywać mniej turystyczne lokalizacje.