Menu
Nowy Jork / USA

Świąteczny Nowy Jork – co warto zobaczyć zimą?

Jest coś wyjątkowego w Nowym Jorku w czasie świąt Bożego Narodzenia. W wielu filmach NYC w okresie świątecznym przedstawiony jest bardzo romantycznie i klimatycznie. Filmowe obrazy pokrywają się z rzeczywistością. Świąteczny Nowy Jork jest pełny kolorowych światełek, lodowisk, marketów na świeżym powietrzu i przepięknych ozdób na budynkach. W tym czasie ulice są bardzo zatłoczone, a ceny jeszcze wyższe, co trochę zabiera tej magii, ale i tak warto tu przyjechać. Zapraszam na kolorowy i obszerny przewodnik po świątecznym Nowym Jorku!

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Choinka przy Rockefeller Center

Co warto zobaczyć zimą w Nowym Jorku? Nie ma chyba popularniejszego miejsca w Nowym Jorku w trakcie świąt Bożego Narodzenia niż Rockefeller Center, gdzie znajduje się słynna choinka i lodowisko. Miasto zatrudnia osobną osobę, która jest odpowiedzialna za znalezienie odpowiedniego świerka pospolitego. Jest to duże wyzwanie, ponieważ drzewko musi perfekcyjnie prezentować się z każdej strony.

Kiedy pracownik znajdzie już idealne drzewko, musi zająć się jego pielęgnacją i transportem. Cały proces zajmuje nawet rok! Przetransportowanie choinki na plac Rockefeller nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba zabezpieczyć każdą gałązkę, owinąć ją folią, a czasami nawet skrócić drzewko, żeby można było je przetransportować.

Dlaczego co roku Rockefeller Center zdobi świerk pospolity? Drzewko ma idealne proporcje, a gałęzie tego gatunku zgrabnie podtrzymują światełka. Choinka przy Rockefeller Center musi prezentować się idealnie z każdej strony, dlatego znalezienie odpowiedniego drzewka jest tak dużym wyzwaniem.

Choinka przy Rockefeller Center Choinka przy Rockefeller Center

Światełka na choince są codziennie zapalane od 17:30 do 12:00 następnego dnia, ale w pierwszy dzień świąt świecą się przez pełne 24 godziny. Na drzewku umieszczonych jest 50 tysięcy lampek, które są diodami LED, co oznacza, że pojedynczo zużywają niewielką ilość energii. Na szczycie choinki w Rockefeller Center wisi gigantyczna gwiazda Swarovskiego.

Od 1971 roku drzewka regularnie poddawane są procesowi recyklingu. Obecnie drewno przekazywane jest organizacji Habitat for Humanity, gdzie jest wykorzystywane do budowy domów dla potrzebujących. Ta praktyka ma swoje korzenie od 2007 roku, kiedy to organizacja przystąpiła do odbudowy domów zniszczonych przez huragan Katrina.

Choinka przy Rockefeller Center

Christmas Angel przy Rockefeller Center

Z Channel Gardens w Rockefeller Center możemy zobaczyć słynną instalację aniołków z trąbkami. Poza tym z tego miejsca mamy jeden z lepszych widoków na choinkę. 12 aniołów z trąbkami zwiastują Boże Narodzenie. Artystyka Valerie Clarebout stworzyła je, ponieważ Boże Narodzenie to jej ulubione święto w roku. Uważała, że wtedy wszystko się odradza, a anioły wracają do żywych.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Saks Fifth Avenue

Naprzeciwko Rockefeller Center i słynnej choinki bożonarodzeniowej, wzdłuż Piątej Alei możemy podziwiać wystawę Saks. Każdego roku, w listopadzie, Saks organizuje uroczyste „Holiday Light Show”. Jest to wydarzenie, podczas którego budynek Saks jest ozdobiony tysiącami światełek i efektownymi dekoracjami świątecznymi. Co roku firma Saks organizuje, w  co 10 minut pełny 5-minutowy pokaz świetlny, obejmujący muzykę, światła i przepiękną fabułę.

saks 5 avenue Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

FAO Schwarz

Jest to jeden z największych sklepów z zabawkami w Nowym Jorku. Znajdziecie tu misie w rozmiarach człowieka, przepiękne domki dla lalek i kolejki elektryczne. Słodyczy również nie brakuje 😉

Lodowiska w Nowym Jorku

Lodowisko w Rockefeller Center jest chyba najbardziej charaterystycznym miejcem do jazdy na łyżwach w NYC. Jest stosunkowo niewielkie w porównaniu do innych ślizgawek, ale ma swój urok. Może pomieścić około 150 osób, dlatego warto wcześniej kupić bilet, ponieważ jest to oblegane miejsce.

Lodowisko w Winter Village w Bryant Park – wstęp jest bezpłatny, musimy zapłacić jedynie za ewentualne wypożyczenie łyżew. Rezerwację trzeba zrobić online. Cena jest zależna od wybranego dnia i godziny. Naprawdę warto! Jazda na łyżwach na lodowisku w Bryant Parku była jednym z lepszych doświadczeń w trakcie świątecznego zwiedzania Nowego Jorku 🙂

lodowiska w Nowym Jorku

Lodowisko w Brookfield Place znajduje się w kompleksie Brookfield Place na dolnym Manhattanie, tuż nad rzeką Hudson. Jednym z unikalnych aspektów tego miejsca jest widok na rzekę Hudson i nabrzeże. W trakcie sezonu lodowisko organizuje różne wydarzenia tematyczne i specjalne imprezy, takie jak sesje zdjęciowe z Mikołajem, konkursy na najlepsze przebranie, czy jazda na łyżwach przy muzyce na żywo.

Lodowisko Wollman znajduje się w samym sercu Central Parku, na południowy zachód od stawu The Pond. To sprawia, że jest to jedno z najbardziej malowniczych lodowisk w NYC. Pojawiło się w wielu filmach i serialach telewizyjnych, co dodaje mu pewien urok i rozpoznawalność.

lodowiska w Nowym Jorku

Jarmarki bożonarodzeniowe w Nowym Jorku

Jeśli chcesz poczuć klimat świąt, kupić oryginalne prezenty lub napić się grzanego wina, odwiedź nowojorskie jarmarki świąteczne. Najpopularniejszymi marketami są Bryant Park Winter Village i Union Square Holiday Market. Możesz wybrać się na targi bożonarodzeniowe pod dachem Oculus lub w Grand Central Terminal.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?Moim ulubionym marketem świątecznym jest ten, znajdujący się w Bryant Parku. Z kolei na Brooklynie polecamy wybrać na jarmark w Time Out Market New York. Poza świątecznym klimatem mogliśmy doświadczyć również przepięknego widoku na Manhattan z dachu budynku.


Udało nam się pomóc Ci w organizowaniu kolejnego wyjazdu? Podobają Ci się nasze materiały? Poprzez niewielką dotację możesz wspomóc ich dalsze tworzenie. Dziękujemy, to dla nas duże wsparcie i dodatkowa motywacja!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Karuzela Jane’s

Warto zwrócić uwagę na Jane’s Carousel, która została zbudowana w 1922 roku przez firmę Philadelphia Toboggan Company na potrzeby parku rozrywki Idora Park w Youngstown. W 1984 roku park zamknięto z powodu pożaru, a karuzela została wystawiona na sprzedaż. Zakupiło ją małżeństwo: Jane i David Walentas za cenę $385,000. Karuzelę przetransportowali na Brooklyn, gdzie przez 27 lat była odrestaurowywana, początkowo jej naprawą zajmowała się sama Jane.

Zdjęto warstwy farb, które przez lata nakładano na karuzelę, odkrywając jej oryginalne kolory. Następnie przeprowadzono gruntowną renowację, przywracając jej pierwotny wygląd kolorystyczny. Mechanizmy zostały również dokładnie odrestaurowane. W 2006 roku nadano jej imię właścicielki: Jane’s. Po roku, na skutek niszczycielskiego huraganu Sandy, karuzela doznała niewielkich uszkodzeń. Jednak szybko przystąpiono do prac naprawczych, a kilka miesięcy później została ponownie udostępniona do użytku, zachowując swój urok i sprawność.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Igloo na dachu w 230 Fifth Avenue

W barze 230 Fifth Avenue mieliśmy okazję wypić drinka na dachu, siedząc w ogrzewanym igloo i podziwiając Nowy Jork z góry. Od poniedziałku do piątku od 16:00 do 17:00 można załapać się na happy hour. W tym czasie piwo kupimy za 7$, a wino a 8$. Jak na Nowy Jork są to bardzo dobre ceny, plus przepiękna sceneria na dachu wieżowca dodaje temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Dyker Heights

Świąteczne lampki przy Dyker Heights można znaleźć głównie w obrębie 11th a 13th Avenue oraz międy 83rd a 86th street. Po 21:00 większość domów wyłącza oświetlenie, tylko niektóre zostawiają zapalone światełka do późnych godzin nocnych. Mieliśmy już odpuścić to miejsce, ponieważ totalnie nie było po naszej trasie, ale cieszę się, że tego nie zrobiliśmy, ponieważ Dyker Heights wyglądało magicznie.

Dyker Heights Dyker Heights Dyker Heights Dyker Heights Dyker Heights Dyker Heights

Fontanna ozdób przy Radio City Music Hall

Przy Radio City Music Hall możecie zobaczyć wielkie bombki, które są tam wystawiane od 1993 roku. Żeby je zainstalować, trzeba opróżnić wodę z fontanny, a cały proces rozpoczyna się już przed Świętem Dziękczynienia. Instalację zaprojektował Stephen Stefanou, który czerpał inspirację z prac rzeźbiarza Claesa Oldenburga. Słynął on z tworzenia przedmiotów codziennego użytku w wielkich rozmiarach. Po jej wykonaniu umieszczał rzeźbę w przestrzeni publicznej.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Cukierkowe laski na Szóstej Alei

Cukierkowe laski na Szóstej Alei stanowią ważną część tradycji świątecznych w Nowym Jorku. Często są uważane za znak, że sezon świąteczny właśnie się rozpoczął. Te ogromne cukierki szczególne wrażenie robią wieczorem, kiedy zapada zmrok i miasto jest wypełnione światłem.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Dekoracje świąteczne przy 5th Avenue

Przy Piątej Alei szczególną uwagę przyciągają dekorowane witryny sklepowe. Są to pokazy światła, muzyki i ruchomych elementów. Największe wrażenie robią instalacje świetlne przy Saks Fifth Avenue, Berdorf Goodman. Wisienką na torcie jest Macy’s przy Piątej Alei. Witryna największego domu towarowego w trakcie świąt jest spektaklem samym w sobie.

Cartier

Cartier to jeden z pięknie udekorowanych sklepów przy Piątej Alei. Ich wystawa przyciąga uwagę, prezentując sklep w formie ogromnego, świątecznego pudełka z prezentami, które po zmroku mieni się tysiącami migoczących lampek. W 2022 roku dekoracja była nieco inna, ale nadal przyciągała wzrok.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Hotel Plaza

Hotel Plaza jest kultowym miejscem ze względu na film „Kevin sam w Nowym Jorku”. Duża grupa osób intensywnie pracuje, aby udekorować to miejsce i jak najlepiej przywołać świąteczną atmosferę. W holu głównym można zobaczyć choinkę 😉

Trump Tower

To jeden z nielicznych hoteli przy Piątej Alei, do którego można wejść do holu nie będąc gościem hotelu. W głównej części można podziwiać choinkę, girlandy i świąteczne wieńce.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

The St. Regis New York

W okresie Bożego Narodzenia, hotel St. Regis New York jest pięknie udekorowany. W holu i innych częściach hotelu można podziwiać eleganckie i stylowe dekoracje świąteczne, w tym choinki, ozdoby i oświetlenie, które tworzą świąteczny nastrój. Naszym ulubionym elementem były wielkie Dziadki do orzechów, zdobiące główne wejście.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

The Peninsula New York

Hotel stawia na dużą ilość ozdób zewnętrznych, które obejmują setki girland, kaskady świateł, niewielkie drzewka, gwiazdy betlejemskie, zimowe kwiaty oraz dwa realistyczne posągi reniferów. Co piątek i sobotę przez cały grudzień w elegancko udekorowanym holu można usłyszeć wiktoriańskich kolędników, dodając tym samym doświadczeniu świątecznego klimatu.

Bergdorf Goodman

Świąteczne ozdoby w Bergdorf Goodman przy 5th Avenue słyną z artystycznego i oryginalnego projektu. Są nieco dziwacze, trochę dające do myślenia, a na pewno trudno przejść obok nich obojętnie.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

SERRA by Birreria

W okresie świątecznym restauracja udekorowana jest gałązkami z sosny i światełkami. Przestrzeń została starannie zaprojektowana, aby przywołać na myśl krainę drzew i płatków śniegu. Montaż dekoracji zazwyczaj trwa około 4 nocy.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Całoroczny sklep ze świątecznymi ozdobami

Sklep „Christmas in New York” w dzielnicy Little Italy specjalizuje się w sprzedaży ozdób świątecznych i dekoracji przez cały rok. Asortyment jest bardzo bogaty – możecie tu kupić przeróżne ozdoby świąteczne w wielu stylach np. nowoczesnym, vintage, czy humorystycznym.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

New York Stock Exchange

Każdego roku, podczas okresu świątecznego, przed siedzibą New York Stock Exchange na Wall Street pojawia się okazała choinka. Jest to tradycja od 1923 roku, w którym prezydent Coolidge jako pierwszy wziął udział w ogólnokrajowym zapaleniu światełek. Jej celem było promowania elektrycznych lampek choinkowych jako bezpieczniejsza alternatywa dla świec na drzewach.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

SeaGlass Carousel

SeaGlass Carousel został zainspirowany podwodnym światem oceanu. Projektanci chcieli stworzyć wrażenie, jakby odwiedzający podróżowali na dnie oceanu w otoczeniu kolorowych ryb i morskich stworzeń. Konstrukcja przypomina ogromną muszlę morską, a pojazdy, na których siedzą pasażerowie, są stylizowane na morskie stworzenia, takie jak ryby i meduzy. Każde z nich jest pięknie oświetlone i kolorowe.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Świąteczne przedstawienia i musicale

Radio City Rockettes Christmas Spectacular

Nic tak bardzo nie oddaje atmosfery świąt Bożego Narodzenia, jak wystawiany od 1932 roku spektakl muzyczno-taneczy Radio City Rockettes Christmas Spectacular. Występ w tym przedstawieniu to marzenie każdej tancerki. Każdego roku na castingach pojawia się ponad 500 tysięcy artystek. Przedstawienie obejmuje występy związane z tradycjami świątecznymi, takimi jak Mikołaj, renifery i inne elementy, które kojarzą się z okresem świątecznym.

Widowisko jest znane przede wszystkim z udziału „Rockettes” – grupy tancerzy, którzy wykonują synchroniczne i spektakularne układy taneczne. Ich niesamowita precyzja i elegancja sprawiają, że są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych tancerzy na świecie. Na scenie występuje 36 tancerek, ale w rzeczywistości przy całym projekcie pracuje ponad 80 tancerek – rano i popołudniu jest inna obsada i osiem wyszkolonych statystek na zastępstwo.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Harlem Gospel Choir

Harlem Gospel Choir powstał w 1986 roku w Harlemie, dzielnicy Nowego Jorku, znanej ze swojego bogatego dziedzictwa muzycznego, w tym muzyki gospel. Jest to jedna z najbardziej znanych grup gospel na świecie. Znany z promowania przesłania jedności, tolerancji i pokoju. Chór wykonuje szeroki repertuar, który obejmuje tradycyjne hymny gospel, utwory R&B, soul, muzykę afrykańską i wiele innych gatunków muzycznych.

Muzyka gospel jest głęboko zakorzeniona w religii i duchowości, co sprawia, że występy Harlem Gospel Choir są często emocjonalnie wzruszające i inspirujące dla publiczności. Ich talent, wyjątkowość, pozytywna energia i oddanie sztuce sprawiają, że to było jedno z lepszych doświadczeń podczas zwiedzania Nowego Jorku. Mieliśmy duże szczęście, że akurat występowali w trakcie naszego pobytu w Nowym Jorku.

gosepl nowy jork

Harry Potter i Przeklęte Dziecko

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” to kontynuacja popularnej serii książek o Harrym Potterze. Akcja rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach opisanych w ostatniej części serii, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Musical napisał Jack Thorn, ale oparty jest na oryginalnym scenariuszu J.K. Rowling.

Podziwialiśmy zaawansowane efety specjalne, w tym magiczne zaklęcia i iluzje. Często zastanawialiśmy się, jak wykonali niektóre efekty, ponieważ naprawdę wyglądały realistycznie. Było kilka elementów i scen, o których można powiedzieć tylko jedno – wow. Nie chcę mówić nic więcej, żeby nie zdradzać fabuły 😉

harry potter i przeklęte dziecko

Sylwester w Nowym Jorku

Sylwester w Nowym Jorku nigdy nie był naszym marzeniem, ale tak wyszło z planu wyjazdu, że ten dzień spędziliśmy właśnie tutaj. W planie mieliśmy oglądanie fajerwerków z widokiem na Statuę Wolności. Akurat w trakcie całego wydarzenia wyszły chmury, które zasłoniły 80% spektaklu.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? sylwester w nowym jorku

Sylwester na Time Square

Największą popularnością na świecie cieszy się impreza sylwestrowa na Time Square w Nowym Jorku. Od początku wiedzieliśmy, że nie chcemy tam iść. Dlaczego? Żeby mieć miejsce przy scenie trzeba sobie je zająć rano, maksymalnie o 12:00. Nie wiem ile jest w tym prawdy, a ile plotek, ale niektórzy ludzie dzień wcześniej niewiele jedzą i piją, ponieważ na miejscu nie ma publicznych toalet. Oczywiście znajdują się w pobliskich restauracjach, ale jeśli opuścimy swoje miejsce, to już do niego nie wrócimy, ponieważ automatycznie ktoś je zajmie, a chętnych nie brakuje.

Opuszczenie wielkiej, świecącej kuli

Tradycja Times Square Ball Drop rozpoczęła się w 1907 roku. Od tamtej pory, z wyjątkiem kilku lat podczas II wojny światowej, kiedy ograniczyli obchody, ceremonia odbywa się każdego roku. Kula spadająca w Times Square jest pokryta tysiącami diod LED i posiada ponad tysiąc paneli z kryształami Waterford. Każdego roku jest jakaś tematyczna koncepcja -może to być symbol nowego początku, pokój na świecie lub inne ważne przesłanie.

Kula opuszczana na 23-metrowym maszcie rozpoczyna swój zjazd dokładnie o godzinie 23:59, przy „pchnięciu” jej ze strony burmistrza Nowego Jorku. Nad bezpieczeństwem całego rytuału czuwa ponad 800 wykwalifikowanych osób. Kiedy kula dotknie dachu Times Building, rozbłysną fajerwerki, nowa data zostanie wyświetlona na bryle wieżowca, a nad tłumem świętujących na Times Square zostaną rozrzucone tony konfetti.

W filmach Sylwester w Nowym Jorku jest często przedstawiany jako symbol nowego początku i nadziei, co w połączeniu z walorami estetycznymi sprawia, że wiele osób marzy o tej chwili w NYC.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Kiedy rozpoczyna się okres świąteczny w Nowym Jorku?

Słynne dekoracje świąteczne w Nowym Jorku zazwyczaj zaczynają się pojawiać już na początku listopada, ale to dopiero okres wokół Święta Dziękczynienia naprawdę ożywia miasto dzięki swoim świątecznym instalacjom.

Przykładowo, legendarne drzewko świąteczne przed Rockefeller Center zostaje uroczyście zapalone podczas publicznej ceremonii w środowy wieczór tuż po Święcie Dziękczynienia.

Mniej więcej w tym samym czasie, pod koniec listopada, można zauważyć pojawianie się kolejnych drzewek i dekoracji. Na początku grudnia, wszystkie główne domy towarowe i centra handlowe są już w pełni udekorowane świątecznymi ozdobami.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą? Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Jaka jest pogoda w grudniu w Nowym Jorku?

Nowy Jork położony jest na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i zimy w tej części świata mogą być mroźne. Dodatkowo w Nowym Jorku często można doświadczyć silnych wiatrów. Średnia temperatura w grudniu w NYC wynosi około 6 stopni C, a wieczorami może spaść nawet do 0 stopnia C. W cieplejsze dni może być nawet 10 stopni C, ale nadal może być chłodno.

Co spakować na Boże Narodzenie w Nowym Jorku?

W Nowym Jorku w zimie jest naprawdę zimno, dlatego warto mieć w walizce ciepłe ubrania, a najlepiej ubierać się warstwowo. Gruba kurtka zimowa, czapka, szalik i rękawiczki są niezbędne. Ogrzewacze chemiczne do stóp i dłoni również się przydadzą. Polecam zabrać także gruby sweter oraz eleganckie ubrania, jeśli chcecie odwiedzić restauracje ze świątecznym klimatem lub wybrać się na spektakl na Broadway.

Świąteczny Nowy Jork - co warto zobaczyć zimą?

Czego się spodziewać po świątecznym Nowym Jorku?

Nowy Jork w okresie bożonarodzeniowym jest magiczny, przepiękny i kolorowy. To jednak jest tylko jedna strona medalu. W tym czasie NYC jest też bardzo zatłoczony, o wiele bardziej niż zwykle. Przy Piątej Alei w dzień Sylwestra momentami było trudno przejść, ponieważ ludzie byli wszędzie. Tłumy sprawiają, że wszystko trwa dłużej – więcej czasu spędzimy, stojąc w kolejce do restauracji, przejście na drugą stronę ulicy także będzie wymagało cierpliwości. Zdecydowanie lepiej poruszać się metrem niż stać w korkach w taksówkach. W tym okresie ceny noclegów są wyższe, więc warto wcześniej robić rezerwację. Przyznaję, że ten tłum trochę odbierał magii temu miejscu, ale nadal świąteczny NYC jest jedyny w swoim rodzaju.

Przydatne linki - rezerwacje w Nowym Jorku

  • Skyscanner - wyszukiwarka lotów, na której najłatwiej znaleźć dogodnie połączenia. Jedna trasa może obejmować kilka różnych linii, co jest pomocne przy planowaniu podróży z Polski.
  • Skyscanner - posiada również możliwość rezerwacji hoteli.
  • Airbnb to tańsza alternatywa dla hoteli, z której często korzystamy. Znajdziecie tam apartamenty z kuchnią, co sprawdza się przy dłuższych wyjazdach.
  • Rentalcars.com - znajdziecie tam szeroką ofertę, wszystkich większych i lokalnych wypożyczalni samochodów. Do tego zwykle jest tańsza niż rezerwacja bezpośrednio.
  • Wakacje.pl - dobre miejsce, jeżeli szukasz ofert z biur podróży lub hoteli z pobytem all inclusive.

Udało nam się pomóc Ci w organizowaniu kolejnego wyjazdu? Podobają Ci się nasze materiały? Poprzez niewielką dotację możesz wspomóc ich dalsze tworzenie. Dziękujemy, to dla nas duże wsparcie i dodatkowa motywacja! Postaw mi kawę na buycoffee.to